Rusko odpovědělo USA: Americká rozvědka se podílí na obchodu s drogami

Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že se americké rozvědné služby v Afghánistánu účastní obchodu s drogami.

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo americké tajné služby z toho, že se v podílejí na obchodování s drogami z Afghánistánu. Jedná se o stejné tajné služby, které nedávno obvinily Rusko z toho, že se spikla s Talibánem a platí mu za zabíjení amerických vojáků v této zemi, tvrdí ruská strana.

Tato obvinění na adresu amerických tajných služeb zazněla z úst ředitele druhého oddělení Asie při ruském ministerstvu zahraničí Zamira Kabulova ve vysílání státní televize Rossija 1. Kabulov dodal, že se pro nikoho nejedná o tajnou informaci a že všichni, včetně Afghánistánu, přistupují k jednání Američanů jako k faktu.

Noviny Washington PostNew York Times přinesly zhruba před týdnem informace odvolávající se na anonymní zdroje o tom, že Moskva měla mít dohody s talibánci, kterým měla vyplácet za zabíjení Američanů odměny.

Talibán takovou informaci odmítl. Ruská strana ji označila za „směšnou“. Americký prezident Donald Trump na tyto informace reagoval s tím, že jde o novinářskou kachnu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.