Rusku chybí migranti pro oblast stavebnictví. Putin nařídil změny

Vláda má zjednodušit proces najímání pracovních migrantů v oblasti stavebnictví. Chybí v 50 regionech země.

Ruský prezident Vladimir Putin v minulém týdnu nařídil vládě a příslušné komisi Státní rady, aby zjednodušily proces najímání pracovních migrantů v oblasti stavebnictví. Kreml o tom informoval v souvislosti s opatřeními, která byla zformulována na společném zasedání Státní rady a Rady pro strategický rozvoj a národní projekty.

Vláda má postup zjednodušit do 1. března letošního roku, proces epidemiologických a sanitárních nařízení v souvislosti s nemocí covid-19 však musí být zachován. Počítá se s migranty ze zemí Společenství nezávislých států, kteří nejsou občany Ruské federace.

Ministerstvo vnitra Ruské federace již dříve informovalo, že v Rusku dnes takto pracuje více než 6 milionů lidí, obvykle se ale jedná o až 11 milionů. Ministerstvo stavebnictví navrhlo zjednodušení pravidel příjezdu pracovních migrantů v oblasti stavebnictví, protože nyní v tomto oboru chybí pracovní síla v 50 regionech. Jedním z důvodů je zákaz vstupu do Ruska pro zahraniční pracovníky.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.