V čele německé Die Linke budou stát dvě ženy

Německá levicová strana Die Linke si na online stranické konferenci zvolila nové vedení.

Nové vedení německé strany Die Linke tvoří dvě ženy: Janine WisslerováSusanne Hennig-Wellsowá, ty také povedou stranu do nadcházejících spolkových voleb, které se budou konat 26. září. Výsledky musí být ještě právně potvrzeny poštovním hlasováním, informuje Deutsche Welle.

Wisslerová se ve svém projevu zabývala sociálním rozdělením, které se prohloubilo v důsledku koronakrize. Po krizi se mnoho lidí ocitlo v existenční nouzi a v obavách o svou budoucnost, zatímco počet milionářů vzrostl. „S těmito podmínkami se nikdy nespokojíme,“ řekla Wisslerová.

Vedoucí dvojice nahrazuje Katju KippingovouBernda Riexingera, kteří znovu nekandidovali. Levice v současné době dosahuje v průzkumech veřejného mínění 7 až 8 %. Možná účast na vládě společně se sociální demokracií a Zelenými je v současnosti matematicky nepravděpodobná.

Ilustrační foto: Autor – Ferran Cornellà, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59899338

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.