Německý automobilový průmysl a politici tvrdí, že nový emisní cíl pro automobily Euro 7 je technicky nesplnitelný

Cílem cíle Evropské komise Euro 7 je snížit emise z automobilů, které jsou největším zdrojem znečištění ovzduší ve městech.

Plánovaná cílová norma EU pro emise automobilů Euro 7 se stala terčem kritiky německého automobilového průmyslu a ministra dopravy, kteří tvrdí, že nařízení ohrozí mnoho pracovních míst v tomto odvětví a ztíží výrobcům automobilů přechod na elektromobilitu.

„Regulace musí podporovat mobilitu, ne jí bránit,“ uvedl ministr dopravy Volker Wissing v článku, který přinesl deník Die Zeit, pro tiskovou agenturu dpa. Zdražení automobilů by podle něj z individuální mobility udělalo luxus a zároveň by bránilo účinným opatřením v oblasti klimatu v tomto odvětví. Moderní spalovací motor poháněný syntetickými palivy by mohl sladit zdánlivě protichůdné potřeby mobility a opatření v oblasti klimatu, což je možnost, které Komise EU „nesmí bránit“, pokračoval. Zástupci automobilového průmyslu řekli deníku Handelsblatt, že norma Euro 7 by pro výrobce představovala nereálný úkol, protože by museli vyrábět automobily, které by „v každém případě“ dodržovaly emisní limity bez ohledu na faktory, jako je teplota nebo sklon vozovky. Nařízení by podle zástupců mohlo zvýšit výrobní náklady až o 1 000 eur na vůz a zabralo by drahocenné inženýrské kapacity pro zdokonalování spalovacích motorů namísto elektromobilů.

Plánovaný cíl kritizovali také předsedové vlád tří nejvýznamnějších německých automobilových spolkových zemí: Bádenska-Württemberska, Bavorska a Dolního Saska. Zemští premiéři Winfried Kretschmann, Markus Söder a Stephan Weil vyzvali k „uvážlivé regulaci“, která by přišla s podmínkami, „jichž lze dosáhnout z technologického a ekonomického hlediska“, uvedli tito tři zemští představitelé v dopise kancléři Olafu Scholzovi, uvedl Handelsblatt.

Cíl Evropské komise Euro 7 je zaměřen na snížení emisí z automobilů, které jsou největším zdrojem znečištění ovzduší ve městech. Podle nového cíle by měly emise oxidů dusíku z osobních automobilů do roku 2035 klesnout o 35 % a u autobusů a nákladních automobilů o 50 %. Pravidlo by mohlo vstoupit v platnost v roce 2025, pokud Evropský parlament a členské státy návrh Komise schválí.

Zdroj: Benjamin Wehrmann, „German car industry and politicians say new Euro 7 car emissions target technically unfeasible“ (Clean Energy Wire, 07.02.2023)

Licence: Creative Commons Attribution 4.0 International Licence (CC BY 4.0)

 

Psali jsme:

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.