Vznikla petice Společně proti nenávisti, společně proti tmě

Petice reaguje na případ politického násilí, ke kterému došlo v případě atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica.

Občané mají možnost se seznámit s novou petici s názvem Společně proti nenávisti, společně proti tmě, jejímž iniciatorem je například novinář Milan Daniel.

Petice upozorňuje na to, že nenávist dnes rozděluje společnost nejen na Slovensku, ale také v České republice.

Mimo jiné petice píše, že

“Nenávistné projevy vůči nositelům nekonformních názorů a jejich nálepkování jsou obecně tolerovány či dokonce podporovány, zatímco na druhé straně jsou i trestně právně postihovány. Mocenská převaha válcuje spravedlnost, na opačné straně působí nebezpečnou frustraci.

Významný podíl na tomto stavu mají politici a média, kteří a která ignorují potřebu dialogu a naopak přispívají ke konfrontaci. Je přitom zájmem celé společnosti, aby tomu bylo naopak a veřejnosti se dostávalo úplných, věcných a ideologicky nezkreslených informací, aby se mohla ve stejném duchu orientovat a projevovat.”

A dále potom:

“Pravidla demokratické diskuze musí být respektována všemi stranami. Všichni musí být posuzováni jedním metrem. Opačný přístup prospívá hloubení příkopu uvnitř společnosti a může vyvrcholit i podobnou tragédií, jaké jsme byli svědky na bratrském Slovensku.”

Smyslem petice je virtuální demonstrace, jak uvedl její iniciátor. Další informace jsou zde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.