Jazzová neděle Jana Schneidera: Shine, King Porter Stomp a Ljubovta e raj

Tři jazzové skladby – Shine, King Porter Stomp a Ljubovta e raj –  podle výběru Jana Schneidera dnes oživí nedělní den na !Argumentu.

Tenorsaxofonista Stan Getz prokázal schopnost dlouhých sól bez nudění, tentokrát ve skladbě Forda Thompsona Dabneyho Shine. Trumpetista Conte Candoli nezůstal o nic pozadu, a dal s Getzem krásný duet na konec. Pod tím vším pulsuje perfektní rytmika, přesná a dynamická (pianista Lou Levy a basista Leroy Vinnegar), a jiskřivá zejména perfektní hrou na činel bubeníka Shelly Manneho.

Gil Evans se svým orchestrem hrají skvostnou vypalovačku od Jelly Roll Mortona, zvanou King Porter Stomp. Za povšimnutí stojí nádherné „tutti“ pasáže výtečně obsazeného bigbandu, excellentní rytmika (basista Herb Bushler a bubeník Tony Williams) jakož i sólo altsaxofonisty Davida Sandborna. Radost poslouchat!

Ljubovta e raj – Esma’s Band New Generation je makedonská kapela, zpracovávající bez jakéhokoliv sentimentu tradiční motiv, který je ke slyšení kolkolem Středozemního moře. Pěkná divočina!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.