Německé podniky se obávají o bezpečnost globálního dodavatelského řetězce

S tím, jak se technologie energetického přechodu, jako jsou zařízení na výrobu energie z obnovitelných zdrojů nebo elektronická auta, rozšiřují a plně vstupují do masové výroby, se bezpečnost dodavatelského řetězce přesunula do centra pozornosti analytiků.

Clean Energy Wire: Podniky v Německu se stále obávají o bezpečnost globálního dodavatelského řetězce, ale mnohé z nich mají stále pozitivní výhled do budoucna, ukázal průzkum poradenské společnosti Deloitte, který si nechalo zpracovat průmyslové sdružení BDI. Téměř polovina respondentů v průzkumu mezi 128 podniky uvedla, že očekává, že se situace v příštích letech zlepší, zatímco přibližně třetina očekává její zhoršení. Třiaosmdesát procent respondentů souhlasilo s tvrzením, že „globální dodavatelské řetězce jsou stále méně bezpečné a firmy musí akceptovat vyšší zbytková rizika a nižší marže“.

Vzhledem ke globálním výzvám musí mít společnosti ve svém dodavatelském řetězci vždy připraven pohotovostní plán, například pokud jde o zadávání veřejných zakázek, uvedl partner společnosti Deloitte Jürgen Sandau pro deník Handelsblatt.

Důležitější by se stalo zásobování ze zemí, které jsou geopolitickými spojenci, uvedlo přibližně 80 % společností, přičemž mnohé z nich vkládají naděje také do konceptu oběhového hospodářství, který by měl hrát stále větší roli. „To může snížit závislost na dodávkách surovin,“ uvedl Sandau.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.