Co trápí Američany?

Graf týdne: Blíží se americké prezidentské volby a s nimi i horká fáze volební kampaně. Přinášíme pohled na témata, která Američany nejvíce znepokojují.

I Spojené státy mají za sebou období rekordně vysoké inflace. Protože je míra inflace (za květen 3,3%) stále vysoká, americká centrální banka (FED) ponechává vyšší úrokové sazby, a sice na úrovni 5,5 %. Obavy z inflace a růst životních nákladů podle údajů Statista tak dominují žebříčku. Na druhém místě je kriminalita, následována ekonomickou situací a zdravotním a sociálním zajištěním.

Je rovněž zajímavé porovnat, jaká témata ze žebříčku hlavních obav zcela zmizela. Je to klimatická změna – snížení důležitosti tématu bylo patrné také u evropských voleb. A možná poněkud paradoxně, vzhledem k tomu, že vládní dluh USA zhruba každých sto dní roste o jeden bilion dolarů, je to i téma vládního dluhu.

Zdroj: Statista

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.