Zároveň ale potvrdila spojenectví mezi americkým a izraelským lidem a zdůraznila, že USA podporují obranu Izraele proti skupinám jako Hamás a Hizballáh.
Viceprezidentka a demokratická kandidátka na prezidenta Kamala Harrisová zdůraznila, že USA budou i nadále vyvíjet tlak na Izrael, aby ukončil svou vojenskou kampaň na Blízkém východě.
V sobotním rozhovoru pro televizi CBS Harrisová dále zdůraznila význam humanitární pomoci, příměří a propuštění rukojmích. Kritici naznačují, že USA oslabily svůj vliv na Izrael, zejména po izraelském úderu v Bejrútu a díky nejisté situaci s Íránem. „Naše diplomatická práce s izraelským vedením spočívá v neustálém vyjasňování našich zásad, mezi něž patří potřeba humanitární pomoci, potřeba ukončit válku, potřeba uzavřít dohodu, která by osvobodila rukojmí a zajistila příměří,“ řekla Harrisová konkrétně.
Prezident Joe Biden vyzval Izrael, aby místo útoku na íránská ropná pole zvážil alternativní možnosti. Harrisová hovořila o potřebě příměří po setkání s muslimskými a arabsko-americkými představiteli, ke kterému došlo 4. října. Vojenská kampaň v Gaze začala poté, co Hamás před rokem zaútočil na Izrael, což vedlo ke ztrátám na životech. Harrisová ale také hovořila o spojenectví mezi americkým a izraelským lidem a zdůraznila, že USA podporují obranu Izraele proti skupinám, jako jsou Hamás a Hizballáh.
Rozhovor televize CBS s demokratickou kandidátkou se týkal i dalších témat, například ekonomiky a imigrace.