EU převede Ukrajině dalších 600 milionů euro. Ukrajina musí zrušit zákaz vývozu dřeva

Unian/Interfax Ukrajina/Gordonua/Kyiv Post. Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker při pátečním jednání s premiérem Ukrajiny Volodymyrem Hrojsmanem potvrdil, že EU pošle Ukrajině další finanční zdroje v hodnotě 600 milionů euro.

Podle slov agentury Unian Juncker pozitivně ocenil provádění ukrajinských reforem.

Interfax Ukrajina nicméně doplnil, že Juncker řekl, že dalším důvodem pro poslání peněz je to, že ukrajinská vláda poslala do parlamentu návrh na ukončení moratoria vývozu ukrajinského dřeva. Následně Junckerova slova o zrušení zákazu vývozu potvrdila tisková zpráva EU. Podle Junckera budou peníze poslány v období “následujících týdnů”.

Už v říjnu minulého roku řekl velvyslanec EU na Ukrajině, že zrušení moratoria je jednou z podmínek pro to, aby EU 600 milionů euro zemi mohla převést. Tento požadavek zopakoval také summit EU – Ukrajina v listopadu 2016.

O tlacích EU na ukrajinskou vládu a prezidenta zrušit moratorium psal také anglojazyčný deník Kyiv Post v prosinci 2016.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.