V Rusku začne Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum

TASS. Letos se očekává až 15 000 účastníků, měli by dorazit zástupci velkých firem z více než 70 zemí, včetně Velké Británie.

Toto fórum patří k největším světovým diskusním formátům a koná se pod patronátem ruského prezidenta. Tradičně se zde setkávají zahraniční hlavy států a vlád, vedoucí mezinárodních organizací a velkých společností, vedoucí světoví odborníci, analytici a média. Dorazit by měl francouzský prezident Emmanuel Macron a japonský premiér Shinzo Abe.

„Velká Británie bude také zastoupena. Zatím nemohu říci, kdo povede delegaci, ale bude složena ze zástupců významných britských firem,“ říká guvernér Gregorij Poltavčenko.

“Jinými slovy: navzdory nedávné rétorice je ve vztahu k fóru zájem jak v obchodním, tak politickém světě vysoký,“ dodává guvernér.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.