Pentagon dal Trumpovi peníze na hraniční zeď

Americké ministerstvo obrany poskytlo peníze na stavbu zdi, o kterou dlouho usiluje americký prezident.

Tagesschau informuje, že Pentagon poskytl 3,6 mld. dolarů na stavbu zdi na americko-mexické hranici. Prostředky byly původně určeny na infrastrukturní projekty.

Americké ministerstvo obrany poskytlo peníze na stavbu zdi, o kterou dlouho usiluje americký prezident.

Peníze byly původně určeny na renovaci vojenských zařízení USA doma i v zahraničí, některé projekty byly proto odloženy.

Demokraté tento postup kritizují. Jedná se prý o neodpovědné rozhodnutí, které poškozuje národní bezpečnost.

Trumpovi se podařilo dosáhnout důležitého vítězství u Nejvyššího soudu, který dovolil, aby vláda na výstavbu 280 km zdi použila peníze od ministerstva obrany. Trump měl předtím velké spory s Kongresem, který peníze na zeď povolit nechtěl.

Hraniční zeď patří mezi nejdůležitější Trumpovy volební sliby. Tvrdí, že jen pomocí zdi může zastavit příliv migrantů, drog, pašeráků lidí a kriminálních skupin.

Trump sliboval postavit zeď na polovině hranice, která měří celkem 3 200 kilometrů. Zbytek je totiž podle něj chráněn přirozenou hranicí, například řekami.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.