Politik, který žaloval Putina, podlehl nemoci COVID-19

Bývalá hlava Čuvašska žaloval ruského prezideta za svoje odvolání z funkce na začátku letošního roku.

Bývalá hlava republiky Čuvašsko Michail Ignatěv (59) podlehl ve čtvrtek koronaviru. Ignatěv na začátku května už v době své hospitalizace v petrohradské nemocnici zažaloval ruského prezidenta Vladimira Putina za svoje odvolání z funkce.

K odvolání došlo 29. ledna letošního roku. Ignatěv působil jako hlava Čuvašska deset let, od roku 2010. Putin ho odvolal z důvodů ztráty důvěry v souvislosti s neetickým jednáním politika. Hlavním důvodem pro odvolání měl být incident při předávání nové záchranářské techniky pro místní pobočku ministerstva zvláštních situací.

Ignatěv měl donutit jednoho z důstojníků poskočit si pro klíče od jednoho z požárních automobilů. Celou věc zaznamenala kamera. Jednání Ignatěva vzbudilo nelibost mezi místními občany. Jeho tiskové oddělení tvrdilo, že Ignatěv dal klíče vysoko, aby ho všichni mohli vidět a mělo se jednat o “přátelský vtip”. Krátce před tímto incidentem se Ignatěv vyjádřil veřejně velmi nelichotivě o novinářích, kteří kritizují vládu. Řekl, že je „nutné je odprásknout“.

Záběry z předání klíčů, které vyvolaly skandál:

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.