Ilona Švihlíková: Týden podle !Argumentu 22: Jak dostává daňová spravedlnost (zase) na frak

Podcast: Ilona Švihlíková se ohlíží za událostmi minulého týdne v Česku i v zahraničí. V dnešním díle například o nápadu na zdanění prostituce v Česku a o další daňové kreativitě.

Milé čtenářky a milí čtenáři,

nově nabízíme nový a doplňující formát našeho obsahu – podcasty. Prosíme, berte zatím naše podcasty s rezervou. Vznikají svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Pokud nás chcete v této aktivitě podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

Co Vám nemělo za poslední týden ujít?

O jakých tématech v dnešním podcastu uslyšíte. Pandemie nemoci COVID-19 neskončila, jak ukazuje vývoj v Číně a především v Amerikách. V USA pokračují protesty Black Lives Matter, zatímco nerovnosti v zemi ukazují na bohatnutí bohatých a systémovou příjmovou nerovnost afroamerických domácností. Vyřeší to obrazoborectví? Nová  kniha bývalého poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona ukazuje na starý fakt: USA mají nekompenteního prezidenta (zase). A další…

I když v Česku pršelo, v případě koronavirové pandemie republika za vodou není. Na pražské radnici je koronavirus a karanténa. Piráti navrhují zdanit a legalizovat prostituci – co to znamená ve skutečnosti? Proč i další daňové nápady ukazují, že daňová spravedlnost dostává zase na frak, zatímco se řeší poněkud jiné věci. EP vydal rezoluci o Andreji Babišovi….a další. Jako každý týden nechybí ani cena borec a lůzr týdne.

Příjemný poslech!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.