V Německu se díky pandemii propadly prodeje piva. Bezprecedentně

V roce 2020 se prodeje piva v Německu díky pandemii snížily o 5,5 %.

V důsledku pandemie zavřené bary a restaurace znamenaly snížení spotřeby piva v Německu. Jedná se o propad, který je v poválečném období bezprecedentní, píše Deutsche Welle.

V roce 2020 se prodeje piva v Německu snížily o 5,5 %. Celkově prodaly v Německu sídlící pivovary a distributoři 8,7 miliard litrů piva. Údaj se netýká nealkoholického piva a dovozů piva z EU.

Pokles spotřeby piva v Německu je nicméně, i bez ohledu na pandemii, dlouhodobým trendem. Od roku 1993 se prodeje piva snížily o 22,3 %. Propad prodejů v minulém roce byl ale velmi ostrý.

Bary a restaurace byly zavřené v průběhu března až května, a pak znovu od listopadu minulého roku, v dubnu se prodej meziročně snížil o 17,3 % a v listopadu o 14,1 %.

Produkce německých pivovarů tvoří celkem 83 % veškerých prodejů piva v Německu. Utrpěl také vývoz německého piva do EU, v meziročním srovnání klesl o 13,1 %. Export do zemí mimo EU ale stoupl o 3,7 %.

Psali jsme:

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.