Levné zboží z Ruska si nachází cestu do Singapuru

Obchodní pragmatismus a dlouhotrvající válka vedou k tomu, že Singapur ruské zboží nebojkotuje.

I když řada zemí a společností bojkotuje ruské zboží kvůli invazi na Ukrajinu, na pulty singapurských virtuálních supermarketů se dostaly výrazně zlevněné ruské výrobky. A zdejší lidé je přes kritiku války na Ukrajině nakupují.

Singapurské stránky Lazada a Redmart společnosti Alibaba nabízejí ruské výrobky, jako jsou lososí jikry či kondicionér na vlasy, za výrazně nižší ceny než jiné singapurské internetové stránky. Singapur omezil sankce na aktivity spojené se získáváním finančních prostředků a vývozem, který přímo přispívá k válečnému úsilí, a prodej ruských potravin na ostrově zakázán není. Zdá se, že většina výrobků byla dodána z Číny, která na Rusko sankce neuvaluje. V celosvětovém měřítku se od Ruska dobrovolně distancovalo více než 1 000 nadnárodních společností. Singapur útok Ruska na Ukrajinu odsoudil, ale s pokračující válkou může názor veřejnosti na konflikt slábnout.

Singapurci jsou proti ruské invazi na Ukrajinu, ale stále nakupují ruské zboží, protože obchod je pro zemi životně důležitý. Pragmatický přístup odděluje jejich morální postoj od praktických záležitostí, jako je nákup zboží z Ruska. Bojkot nákupu zboží je mezi Singapurci neobvyklý. Podle úředníka na singapurském ministerstvu zahraničí Tommy Koha pro Singapur totiž platí následující pravidlo: „Obchodujeme s každou zemí, ať se nám líbí, nebo ne.“

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.