„Českým dětem české hračky“ 

Tak zní slogan družstva, které kromě jiného vyrábí plyšového Krtečka. Ekonomka Ilona Švihlíková a místopředseda představenstva Blahoslav Dobeš nás v reportáži provedou společností, jejíž historie sahá až do roku 1909.

Přestože by název Moravská ústředna Brno mohl evokovat telefonní ústřednu, vyrábí se tam sortiment, který mnohým z nás připomene dětství a oblíbené postavičky z večerníčků a pohádek.

Máte-li rádi plyšové hračky, loutky nebo maňásky, přijdete si v jednom z nejúspěšnějších českých družstev na své. Mimo výše uvedeného Krtečka (a jeho kamarádů), zde najdete nejen Křemílka a Vochomůrku, Rákosníčka, Boba a Bobka, ale také dva nešikovné kutily Pata a Mata. Srdcovou záležitostí jsou pak Rumcajs s Mankou a Cipískem. Nechybí kocour Mikeš; Spejbl, Hurvínek a Mánička nebo legendární Čtyřlístek.

„Textilní a plyšové hračky Moravské ústředny Brno se vyznačují velmi kvalitním zpracováním a propracovaným designem. Všechny hračky jsou bezpečné a pravidelně testované. Materiály použité při výrobě jsou vysoce kvalitní, zdravotně nezávadné a certifikované pro použití na výrobu hraček. Hlavními materiály jsou plyš, mikroplyš, bavlna a plsť. Vývoj i výroba všech hraček značky MÚ probíhá výhradně v České republice,“ uvádí platforma Inovace Republiky, která reportáž přinesla. Dozvíte se v ní, jak se vlastně vyrábí Krteček, co vše družstvo nabízí a nahlédnete do oddělení vývoje.

A pokud ještě stále nemáte dárek pro své blízké, můžete načerpat inspiraci přímo na webu Moravské ústředny Brno.

Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.