Indické úřady tvrdí, že přemístily stovky tun nebezpečného odpadu, který zůstal více než 40 let po nejsmrtelnější průmyslové katastrofě na světě, která postihla město Bhópál.
Odpad z místa katastrofy z roku 1984, při níž zahynulo více než 25 000 lidí a nejméně půl milionu lidí mělo vážné zdravotní problémy, byl odeslán do zařízení na likvidaci, kde bude jeho spalování trvat tři až devět měsíců, uvedli úředníci.
Aktivisté však tvrdí, že pevný odpad by se po spálení pohřbíval na skládkách, čímž by se kontaminovala voda a vznikl by ekologický problém.
Testy podzemních vod v blízkosti místa havárie v minulosti odhalily, že obsah chemických látek způsobujících rakovinu a vrozené vady byl 50krát vyšší, než je hodnota, kterou americká Agentura pro ochranu životního prostředí považuje za bezpečnou.