Spekulace o dalším vyhazovu z Bílého domu. Tentokrát jde o Trumpova ekonomického poradce

Reuters. Dva zdroje blízké Bílému domu informovaly agenturu Reuters o zhoršení vztahů mezi hlavním ekonomickým poradcem Bílého domu Gary Cohnem a prezidentem Donaldem Trumpem.

Podle agentury je Cohn klíčovou postavou pro Trumpovu hospodářskou politiku a reformy. Počítalo se s tím, že bude v pozici ekonomického poradce pokračovat rok a později s tím, že by nahradil guvernérkou FEDu Janet Yellenovou v její funkci. Nyní se ale doposud pevná pozice Cohna změnila.

Agentura uvedla, že Cohn projevil veřejně nesouhlas s Trumpovými výroky ohledně událostí v Charlottesville během srpna. Cohn tehdy řekl, že by Bílý dům měl zaujmout jasně kritické stanovisko proti neonacistům a bílým supramacistům.

Zdroje uvedly, že ekonomický poradce nicméně pokračuje dál ve své práci. Sám Cohn minulý týden sdělil, že jeho vztahy s prezidentem jsou dobré.

Připomeňme, že nová spekulace přichází po poměrně zásadních personálních proměnách v Bílém domě v souvislosti s odchodem hned několika lidí z Trumpova původního týmu, včetně hlavního stratéga Steva Bannona, tiskového mluvčího Steva Spicera, jeho nástupce v úřadě mluvčího prezidenta Anthonyho Scaramucciho a dalších.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.