Oskar Krejčí: Politici a média v krizi selhávají, vítězí zájmová omezenost a veřejnoprávní primitivismus

Rozhovor: S politologem Oskarem Krejčím hovoříme o selháních politiků i médií v krizi, o zrušení volebního zákona rozhodnutím Ústavního soudu a o vztazích mezi EU a Ruskem.

Proč politici a média v Česku nezvládají současnou krizi? Kam se podělo strategické myšlení a proč můžeme hovořit o krizi parlamentní i liberální demokracie?

Proč nelze pandemii vnímat jako lineární problém, ale jako cyklický jev? Byl rozsudek Ústavního soudu, který zrušil část volebního zákona, hloupou chybou, nebo to byl záměr? Proč je chybné, že se Evropská unie řídí ve své zahraniční politice médii? Co mínil Sergej Lavrov slovy o tom, že Rusko přeruší vztahy s EU. Dávají sankce proti Rusku smysl, dosáhly něčeho?

Rozhovor, který jsme nahrávali přes internet, můžete poslouchat jako podcast i jako videorozhovor na našem kanálu YouTube (zde).

Chcete více rozhovorů a bohatší obsah? Podpořte nás v naší práci! Děkujeme!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.