Bude čipy vyrábět umělá inteligence?

Společnost Samsung vybuduje továrny na výrobu čipů, které budou plně využívat umělou inteligenci a nebudou v nich pracovat lidé.

Podle jihokorejských médií plánuje společnost Samsung Electronics do roku 2030 plně automatizovat své továrny na výrobu polovodičů, přičemž výrobní proces budou řídit „chytré senzory“.

Firma od loňského léta signalizuje, že se snaží pomocí umělé inteligence (AI) optimalizovat návrh integrovaných obvodů, vývoj materiálů, výrobu, zvyšování výtěžnosti a balení. Identifikace příčin vad ve výrobním procesu je údajně hlavní prioritou plánu AI – je to důležité pro udržení konkurenceschopnosti. Zcela automatizovaná továrna by také eliminovala riziko a náklady spojené s lidskou kontaminací.

Samsung Electronics má montážní závody a prodejní sítě v 74 zemích a zaměstnává více než 270 000 lidí, takže nová technologie, která dokáže automatizovat více úkolů, by mohla potenciálně způsobit propouštění velkého počtu zaměstnanců.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.