Bulharsko potřebuje přímé dodávky plynu z Ruska

 RIA. Bulharský prezident Rumen Raděv sdělil v rozhovoru pro ruský deník Kommersant, že Bulharsko potřebuje přímé dodávky ruského plynu přes Černé moře. Podle Raděva se takové snahy Bulharska dají těžko odlišit od politiky Berlína a projektu Severní proud 2.

Je zde návrh, aby Rusko dostávalo od roku 2019 dodávky plynu z Ruska prostřednictvím plynovodu Turecký proud. Jenže to by znamenalo dodávky tranzitem přes Turecko. Prezident Bulharska řekl, že plynovod „Bulharský proud“ by byl podle něj otázkou zdravého rozumu a energetické bezpečnosti nejen pro Bulharsko, ale také EU.

Raděv je na dvoudenní návštěvě Ruska. Dnes jedná s premiérem Dmitrijem Medveděvem a v úterý se sejde s prezidentem Vladimirem Putinem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.