Kramp-Karrenbauerová: Merkelové se zbavit nechci

Předsedkyně CDU odmítla spekulace o tom, že chce stávající kancléřku vystrnadit z její vládní pozice.

Šéfka německé strany CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová v rozhovoru pro Die Welt vyvracela spekulace o tom, že by chtěla vytlačit Angelu Merkelovou z její pozice německé kancléřky.

AKK byla v prosinci minulého roku zvolena do čela německých křesťanských demokratů poté, co jejich dlouholetá předsedkyně Merkelová z této pozice odstoupila. Ta si ale ponechala funkci německé kancléřky. V poslední době v Německu zněly spekulace o tom, že by AKK měla nahradit brzy Merkelovou i ve vládě. Právě na ně AKK nyní reagovala.

Nová předsedkyně strany CDU přitom v posledních měsících poněkud bojovala s tím, jak si získat popularitu na národní úrovni. Odhady tvrdí, že by CDU v evropských volbách měla získat asi 30 % podpory. To je o 3 % méně než v parlamentních volbách v roce 2017. AKK v rozhovoru přiznala, že jedním z důvodů je skutečnost, že strana je ve velké koalici se sociální demokracií, což ji politicky oslabuje.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.