Veronika Sušová-Salminen: Co je propaganda?

Podcast pro Vás: V pokračování podcastového seriálu se věnujeme tématu propagandy. Co se pod tímto pojmem označuje a proč propaganda není  jenom to, s čím nesouhlasíme.


V naší sérií vzdělávacích podcastů „Podcast pro Vás“ se periodicky vracíme k nejrůznějším tématům, která utváří naši současnost a jejich porozumění se považuje za jaksi „samozřejmé“, což vede často k nepochopení nebo k jejich naplňování falešným či povrchním obsahem. Podcast pro Vás chce přístupnou formou orientovat všechny zájemce o hlubší informace. Stručně, jasně ale nikoliv zploštěle, na aktuální témata a v souladu s hlavní myšlenkou naší práce – orientovat lidi v dnešním světě, protože vědění je moc občana.

Seriál vzdělávacích podcastů vzniká v rámci naší činnosti, ve které plně závisíme na sdílení dobrovolné práce našich autorů, našich vlastních silách a času a na finanční podpoře přispěvatelů zdola. Děkujeme, že na dobrovolné předplatné podle vlastní úvahy nezapomínáte.

Tématem dnešného podcastu je téma nadmíru aktuální – propaganda. Co tento termín vlastně zmamená? Jaké má dějiny? A proč není identitický s ideologiemi nebo názory, se kterými nesouhlasíme?

Dobrý poslech! Podcast také najdete na našem kanále YouTube ZDE.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.