Největším předpokládaným příjemcem nových milionářů jsou podle aktuální zprávy Spojené státy a Singapur.
Podle nové zprávy o záměrech bohatých migrantů se Spojené království letos potýká s výrazným úbytkem milionářů, a to hned po Číně. Zpráva, jejímž autorem je poradenská společnost v oblasti migrace Henley & Partners, odhaluje, že počet milionářů, kteří opustí Spojené království, dosáhne 9 500, což je více než dvojnásobek počtu z roku 2023. Čínu by mělo letos opustit 15 200 milionářů.
Zpráva dále naznačuje, že geopolitické napětí, ekonomická nejistota a sociální otřesy nutí milionáře k rekordnímu počtu přesunů po celém světě. Výzkum je založen na čistých příjezdech a odjezdech, které odrážejí růst nebo úbytek milionářské populace. Brexit, válka na Ukrajině a následný nárůst inflace způsobily, že Spojené království je pro bohaté méně atraktivní, přičemž se očekává, že více než 7 % celosvětové migrace milionářů bude letos ze Spojeného království odcházet.
Článek dále uvedl, že druhým největším předpokládaným příjemcem nových milionářů jsou Spojené státy (3 800 osob), následované Singapurem (3 500 osob).
Konzervativci i labouristé se zavázali, že ve Spojeném království ukončí zvýhodněné daňové zacházení pro nerezidenty, známé také jako non-doms. Předseda labouristů Keir Starmer má v plánu zdanit bohaté, ale zároveň vyjádřil přání, aby se labouristé stali „stranou tvorby bohatství“. Dodal také, že Labouristická strana nemá žádné další plány na zdanění majetku a kapitálových výnosů.
Spojené arabské emiráty (SAE) zůstávají nejvýznamnější destinací pro milionáře, neboť v letošním roce přilákaly 6 700 bohatých osob. Zatímco počet ruských milionářů, kteří zemi opouštějí, se snížil, příliv stěhujících se Evropanů a Britů to částečně kompenzoval. Největší město SAE, Dubaj, zaznamenalo za posledních deset let 78% nárůst počtu milionářů díky faktorům, jako jsou nulové daně z příjmu fyzických osob a výhodné spojení v časovém pásmu.
Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.