EU bude potřebovat dalších 500 miliard eur

Šéf Evropského stabilizačního mechanismu vyzval ke kreativnějšímu hledání dalších zdrojů pro financování obnovy v EU…

Evropská unie bude potřebovat dalších 500 miliard eur ekonomické pomoci od institucí Evropské unie, aby mohla financovat svoji hospodářskou obnovu po pandemii, informuje Reuters.

V rozhovoru pro italský list Corriere della Sera to řekl ředitel Evropského stabilizačního mechanismu Klaus Regling s tím, že zdroje pro další financování obnovy by mohly pocházet od Evropské komise a z rozpočtu EU. Regling hovořil o dalších 500 miliardách eur k již dříve odsouhlaseným asi 500 miliardám. Krom využití již existujících institucí bude podle šéfa ESM nutné diskutovat zřízení nových nástrojů, a to s „otevřenou myslí“.

9. dubna se ministři financí EU dohodli na záchranné síti pro země (suverény), společnosti i jednotlivce v celkové hodnotě 540 miliard euro. 23. dubna má EU jednat na toto téma znovu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.