FPÖ: Přístupové rozhovory s Ukrajinou jsou politickým šílenstvím, které měl kancléř Nehammer zastavit!

„Vstup země, která je ve válce a nesplňuje kritéria pro přijetí, do EU je naprosto nemyslitelný a nezodpovědný vůči vlastnímu obyvatelstvu,“ uvádí se na webu rakouských Svobodných.

Ukrajina zahájila 25. června rozhovory o svém přistoupení k Evropské unii. To se ovšem nelíbí rakouské FPÖ.

„Zahájení přístupových rozhovorů do EU se zemí, která je uprostřed války a ani nezačíná plnit potřebná kodaňská kritéria, zejména s ohledem na bující korupci, je aktem politického šílenství a ukázkovým příkladem chybného vývoje Unie, který bruselské elity ženou kupředu za úslužné pomoci černo-zeleno-červeno-růžové strany jednoty,“ prohlásil předseda spolkové strany FPÖ (Freiheitliche Partei Österreichs – Svobodná strana Rakouska) Herbert Kickl, jak informoval web FPÖ.

„Spolkový kancléř Karl Nehammer (ÖVP – Rakouská lidová strana) se měl loni postarat o to, aby Rakousko tuto dohodu vetovalo“, píše se dále v textu. „My, členové strany Svobodných, jsme ho k tomu vyzvali, protože by to bylo v zájmu našich vlastních lidí a jejich bezpečnosti. Místo toho se však Nehammer opět zachoval jako podporovatel politicky šílených plánů establishmentu EU na úkor vlastního lidu – jako v případě sankčního režimu, který ani s přijatým 14. balíčkem neukončuje válku, ale pouze ničí naši vlastní ekonomiku a těžce vydobytou prosperitu, nebo mírového nástroje EU, kterým nutí rakouské daňové poplatníky, aby za potlesku zbytku ‚strany jednoty‘ pomáhali platit dodávky zbraní na Ukrajinu.“

V textu se také poukazuje na to, že Rakousko je od roku 1955 neutrální, což „zajišťuje zemi bezpečnost, mír, prosperitu a vysokou pověst ve světě jako místa jednání a řešení mezinárodních konfliktů“.

Symbolický krok

Zahájení rozhovorů o přistoupení k Evropské unii je podle českého ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka „velice důležitý milník“, ale „je to krok v podstatě symbolický“, jak se dočteme na webu Euractiv.

Český ministr připomněl, že České republice trvaly přístupové rozhovory 15 let a „to jsme nebyli ve válce, takže tam bych viděl ten horizont“, pokud jde o budoucí vstup země do nynější sedmadvacítky. Česká republika je připravena Kyjevu během přístupového procesu pomáhat, ať již předáváním informací či zkušeností, tak vysláním expertů, kteří si ještě pamatují česká vyjednávání.

Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.